Hakkımızda

Türkiye’nin her bölgesinden girişimcilik yayılmalı düşüncesi ile Trakya’da Girişimcilik Ekosistemi kurulması için çıktığımız yolda 1 sene içerisinde ; Trakya’daki tüm şehirlerden, teknik bilgisi olan 100’den fazla girişimci, uzman ve girişimci adayından oluşan aile haline geldik. Girişimlerin hızlandırılması için Yazılım, IoT, İş ve Ürün Geliştirme, UI ve UX gibi alanlarda faaliyet gösteren ailemizle girişimlere destek sağladık. Tüm bunların dışında yenilikçi etkinlik konseptleri üreterek ve bölge dışındaki başarı örneklerini bölgemize getirerek 25 ‘den fazla etkinlik düzenledik ve bölgede girişimciliğe önem veren oluşumları ve kurumları destekledik. Bu organizasyonlara ekosistem, bölge ve bölge dışındaki aktif öncülerle bir araya getirilmesi gibi bir çok alanda yardımcı olduk.

Manifesto 2 – GLOBAL DÜŞÜN GLOBAL HAREKET ET !

 

Trakya’da yaşayan sevgili girişimciler, girişimci adayları, öğrenciler, gençler ve girişimciliğe önem veren kuruluşlara çağrımızdır;

8 ay içerisinde bölgemizde girişimciliği sizler ve kilit ortaklarımızla birlikte ileriye taşıdık. Yaşadığımız toprakların şuanki durumunu göz önünde bulundurduğumuzda ise hepimize önemli işler düşüyor. Üretmek ve ürettiklerimizi yurt dışındaki insanların faydalanacağı şekilde hazırlayıp sunmak.

Şu an kendinizi gördüğünüz durum ne olursa olsun bilmesiniz ki hepimiz yurt içinde vakit kaybetmeden ürünlerimizi yurt dışına açabiliriz. Tüm odağımız ihracat ve insanlara fayda üzerinde olmalıdır. Ülkemizi geliştirecek şey yurt dışındaki insanların hizmetkarı olup, onların ihtiyaçlarını karşılayacak ürünler geliştirmektir. Diğer ülkeler tam olarak buna odaklanırken yani ürün / hizmetlerini bizi tanımadan bizlere sunarlarken bizlerin de aynı şekilde ürettiklerimizi onlara sunmamız kritik derecede önemlidir.

Bahane üretenlerden olmayacağız. <ama okulum var, ama çocuğum var, ama işim gücüm var> demeyeceğiz. Yine bilmelisiniz ki bir ülke üretmezse, ürettiklerini diğer ülkelere aktaramazsa o ülke batmaya mahkumdur. Eğer okulunuz iyi olsun, çocuklarınız iyi bir ortamda yetişsin, işiniz hayatınızı güzel etkilesin istiyorsanız ihracata mecburuz.

Bizler bugünden sonra zamanımızı ihracata ve bu isteğe sahip olan girişimcilere aktaracağız. Adım adım, üstüne inşaa ederek ihracat yapacağız.

VE kimseden rica etmiyoruz, ülkece ihracatı arttırmak zorundayız. Bahanelere sığınmıyoruz, hızlı adımlarla ürün ve hizmetlerimizi yurt dışına açıyoruz.

GLOBAL DÜŞÜN, GLOBAL HAREKET ET !

Saygı ve Sevgiyle Duyurulur.

 

 

 

 

Manifesto 1 

Startup Trakya, faydalı girişimciliğin gücüne ; bu girişimlerin tahmin edilemeyecek kadar hızlı ve olumlu yönde bölgemizi ileriye götüreceğine inanır. Aynı zamanda topluluğumuz  bizlerden sonraki nesillere yenilikçi ve üretici bir ekosistem bırakmak için çalışır.

 

Dünya’yı ileriye götüren girişimlerin tamamı inovatif bir ortamın sonucunda gerçekleşmiştir. İnovatif ortam rekabet içerisinde değil, birlik içerisinde oluşturulur ve topluluğumuzdaki girişimler rekabet’e değil yardımlaşmaya inanır. Bu inancın ötesinde bilgilerini ve tecrübelerini  Trakya’daki Startuplar ile paylaşır.

 

Bölgemizdeki girişimcilerin çok ama çok kısa bir süre içerisinde takip eden değil, ileriye götüren startuplar üreteceğine inanıyoruz. Bu sebeple Bizler girişimciliğin bir üst boyutunda faaliyet göstereceğiz; bu üst boyutta yapay zeka, robotik ,yazılım, enerji, eğitim ,tasarım, sanal gerçeklik ve uzay gibi alanlara odaklanıyoruz.

 

Girişimci & girişimci adaylarının kendileri gibi sıra dışı insanlarla dostluklar kurmak ve birlikte üretmek istediğini biliyoruz.  Artık bu arzuyu gerçekleştirme zamanı geldi. Hayalini kurduğumuz bu ekosistemi sadece ve sadece girişimcilerin oluşturabileceğini unutmayın ve girişimcilerin oluşturduğu topluluğumuza hemen katılın.

 

 Startup Trakya

Startup Trakya'ya Hemen Katılın