Startup Trakya’nın Diğer Hızlandırıcılardan Farkı

Bazı yerler vardır orada doğup büyürsünüz , kültür kokar oralar öyle çağdaştır ki en ufak bir kriz ihtimalini bile göz önünde bulundurduğunuzda sevdiğiniz yerin gelişmesi için taşın altına elinizi koymaktan çekinmezsiniz . Devleti veya Parayı beklemezsiniz sadece çevre tasarlarsınız ve bunu herkese her şeye rağmen başarırsınız. Ve bilirsiniz ki sadece ve sadece girişimler geliştirir bir ekosistemi. Bilim, sanat ve kültür alanındaki girişimciler…

Startup Trakya’nın farkı işte bu adanmışlıktır, Aralık ayından itibaren yapay zeka, yazılım, sağlık, genetik, video / animasyon gibi alanlarda değer üretmek isteyen 50 girişimci adayından oluşan 3 üniversitede ve Trakya bölgesinde faaliyet gösteren bir kurtarıcıdır.  Hızlandırıcı değildir. Startup Trakya ekosistem oluşturan bir yapıdır. Sadece tohum kısmıyla ilgilenmez toprak kısmıyla da ilgilenir.

Startup Trakya aslında hiç bir şeydir; alanında iyi işler yapmış girişimciler vardır da bunun bir önemi olmadığını düşünür daha hiç bir şeyiz der ve başarılı olmak için insanlığa faydalı girişimleri geliştirmemiz gerektiğini belirtir. Tek başarı ölçütü kurulan girişimlerin başarısıdır. O açıdan daha hiç bir şeydir ama bir şey olacaktır.  Üretecektir.

Startup Trakya alanı girişimcilik ekosistemi kurma, inovasyon kültürü oluşturma, mentorlük, startuplar olan deneyim sahibi çağdaş insanları barındırır.

Ancak Startup Trakya hiç kimsenin değildir. Startup Trakya’da herkes misafirdir. 1 kişinin yönettiği değil ekosistemdeki girişimcilerin yönettiği bir yapıdır. Bu sebeple her zaman gelişir.

Ailedir. Üretmeyenin katılamadığı bir aile. Öyleki ;

2 ay’da 6 sorgulama etkinliği , Yerel Yönetim desteği, 3 Üniversite desteği

400’den fazla kullanıcısı olan Tr Cari
200’den fazla kullanıcısı olan Emsal.co
+2 Sosyal Girişim : Endost ve birtutamilham
+1 Mentorlük ağı : Misface
+1 Atolye Cafe’yi

ve kendini Geliştirmiştir.
Daha fazlasına ihtiyacı vardır. Özellikle ihracata. Yapacaktır da !