React Js ve Git Eğitimi Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisinde Gerçekleştirildi

Lüleburgaz Belediyesi ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz;  Startup Trakya Developer Grubu React Js ve Git Eğitimi iyzico’dan Ahmet Kuşlular ve Startup Trakya Developer Grubundan Özgün Koyun‘un anlatımlarıyla gerçekleştirildi.

React Js etkinliği saat 11:00 ‘da Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi’nde Kırklareli üniversitesi yazılım bölümü öğrencileri, lise öğrencileri ve halktan geliştiricilerin katılımıyla başladı. Ahmet Kuşlular React kütüphanesine hakim olmanın sektörde mevcut iş fırsatlarından dolayı bireylere çok fazla avantaj sağlayabileceğinden bahsetti. React’ın çıkış mantığından bahsederek ; giriş seviyesinde basitleştirerek tüm mantığıyla React anlatmaya başladı. Uygulamalı eğitimde react kurulumu , babel, javascript gibi konulara değinildi. React ile fonksiyon oluşturma, class mantığı, değişken atama, dosyayı ayağa kaldırma gibi konular anlatarak katılımcılara React ile projeler geliştirmesi için detaylı ve öğretici şekilde bilgi ve tecrübelerini aktardı.

Eğitimin ardından saat 16:00 ‘da Özgün Koyun ‘un verdiği Git Eğitimine başlandı. Versiyon kontrol sistemi olan ve takımların dosyalar üzerinde çalışırken yaptıkları değişikler ve güncellemeler gibi bir çok akışı görmeye ve hakim olmaya yaran Git’i anlatan Özgün Koyun aynı zamanda Windows , Linux ve Mac kullanıcılarına basit  Terminal kullanımı öğretti. Katılımcılar versiyon kontrol sistemini kullandılar ve  repository oluşturma , commit, klasör oluşturma, dosya ekleme işlemleri yaptılar.

Eğitimlerin devam etmesinde hem fikir olan katılımcılar önümüzdeki hafta da katılacaklarını belirttiler. Eğitim ve Etkinliklerimizden haberdar olmak için mailiniz ile abone olabilir düzenli olarak Trakya’daki faaliyetlerimizden haberdar olabilirsiniz. Aynı zamanda sitede sağ alttaki zil butonuna basarak bildirimler alabilirsiniz.