Lüleburgaz MentBase Girişimcilik Etkinliği

Birkaç ay önce ekosistemde devamlı yarışmaların ve  sunumların yapıldığı etkinliklerin iletişimi zedelediğini farkettik.  Bu etkinlikler ; Çekingenlik, Sıkılganlık ve Rekabet kaynaklı iletişim sorunları gibi sıkıntıları ortaya çıkarıyordu.

Öyleyse bir etkinlik olmalıydı ve herkes aklındaki soruyu hiç tereddüt etmeden sorabilmeliydi.  İletişim üst düzeyde, rekabet hissi ise hiç olmamalıydı.  Süremiz kısaydı bir an önce etkinlik düzenleyerek gerçekten kurmak istediğimiz iletişimi girişimcilere göstermek istiyorduk. Teknoloji, iş modeli ve yatırım konularında başarılı mentorleri aramaya başladık. Visar Platform’dan Hamdi Küçük ve Kerem Güngör, Stubridge’den Sarp Keskin  ve Edinvest’den Selim Edin’i programımıza davet ettik. Konsept olarak bir çember oluşturmak bahsettiğimiz sıkıntıların çözülmesi için basit ama etkili bir çözümdü. Etkinliğimizi Lüleburgaz Belediyesi ile paylaştık. İbrahim Zengin olumlu baktı ve birçok konuda sağolsun bize çok yardımcı oldu.

Gün geldi, kahveler alındı etkinlik başladı. Selim Edin(yatırımcı) ; Steve jobs ile anısını paylaştığında şok olmamak elde değildi  Visar’dan Hamdi Küçük ve Kerem Günör’ün 0’dan başlama hikayeleri ve Stubridge’ten Sarp Keskin’in üniversite hayatının nasıl işe dönüştüğünü anlatmasıyla aslında tam istediğimiz şey oldu; çemberdekiler anlatılan başarısızlıklarda ve başarılarda kendilerini görmeye başladılar ve köprü oluştu.

Etkinlikte özellikle ekibin birbirine inanmasının önemi ve startup yatırımlarının yansıtıldığı gibi abartılı ve etkili olmadığı defalarca vurgulandı. Nasıl daha yaratıcı oluruz, takımımızı nasıl motive ederiz gibi konular konuşuldu. Güven vurgulandı. Ürüne odaklanmamız gerektiği konuşuldu. Yemekte dahi insanlar girişimcilik alanında paylaşımda bulunuyorlardı.

Günün sonunda bir kez daha anladık ki bu sadece  etkinlik değildi,  bir topluluk olmanın başlangıcıydı..