İngilizce Konuşma Test Etkinliği düzenlendi.

Bölgemizde ki üreticilerin ingilizcelerinin geliştirilmesi için  Lüleburgaz Belediyesi ile ortaklaşa English Conversation Circle  adını verdiğimiz ingilizce konuşma çemberi test etkinliğimizi gerçekleştirdik. 

Hatırlarsanız bundan kısa bir süre önce Yabancı dil öğrenimi ve girişimcilik üzerine Perçin İmrek‘in katılımıyla bir etkinlik düzenlemiştik. Bu etkinliğin katılımının diğer etkinliklere nazaran daha fazla olduğunu gördük. Katılımcıların yabancı dillerinin geliştirmesi için etkiliğe talep etmişlerdi. Diğer bir yandan üretim ile desteklediğimizde ve üretimlerimizi yabancı dil ile desteklediğimizde sınırlar ötesi hizmet vermemizin kolaylaşacağını düşünüyorduk. 

Perçin İmrek etkinliğinde bir ingilizce grubunun kurulması ve aylık düzenli etkinlikler gerçekleştirmesi gerektiğinden bahsetmiştik. Bunun sonucunda Startup Trakya’dan Merve Nur Korhan  ciddi bir adım atarak bu grubun kurulması çalışmalarına başladı.  Ardından yine Startup Trakya’dan İngilizce Öğretmeni Hilal Ateş destek vererek Merve Nur Korhan ile birlikte İngilizce Grubunun kurulması ve Test etkinliğinin öncülüğünü yaptılar.

7 Aralık’ta 18:30 ‘da daha niş ve kapalı bir grup ile test yapıldı. Tamamen ingilizce konuşuldu . İngilizce öğretmeni Hilal Ateş etkinliğin yönetilmesini ve akışını sağladı  Katılımcılar önce ingilizce tanışma seansı düzenlediler. Her bir katılımcı kendini 2 dakikada isim/iş/yaş/aile/hobiler/hayaller gibi kategorilerde birbirlerine tanıttılar. 

Ardından katılımcılara akılda kalanlar soruldu ve cevaplar alındı.  Networking bittikten sonra Sosyal Ağ bağımlılığıyla ilgili ödüllü ingilizce kısa film seyredildi. Sosyal Medya kullanımı ile ilgili her bir katılımcı nekadar uzun süre kullandığından hangi ağları kullandığından bunların kötü ve olumlu etkinlilerinden bahsetti.

Kısa filmden sonra True False oyunu oynandı ; katılımcılar kendi haklarında 3 doğru , 2 yanlış bilgiyi ingilizce olarak kağıtlara yazdılar. Bilgileri kağıtlara yazan katılımcılar etkinliğe katılan diğer kişiler hakkında bu yazılanların hangilerinin doğru hangilerinin yanlış bilgi olduğunu tahmin etmeye çalıştılar. 

Eğlenceli ve pozitif geçen etkinlik bitiminde devamının yapılabileceğine karar verildi. 

Bir sonraki ingilizce etkinliğine şimdiden kayıt olabilirsiniz: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScYgV0AXssHSB2CplgRnUXoKG0vFUrb8iibiUqW4PXNDVNbMw/viewform?usp=sf_link