Developer Grubu toplantısını gerçekleştirdik

Bugün Trakyalı geliştiriciler olarak Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisinde toplandık. Toplantıda Ruby, IoT, Elektronik, PHP, Java gibi alanlardan Trakya Üniversitesi, Kırklareli Üniversitesi ve bölgemizden bir çok geliştirici katıldı.

Grubumuzun amacından;  <Trakya’da geliştiriciliğin aktarılması ve geliştiricilerin bir merkezde toplanması>  bahsettik.  Özellikle Trakya Üniversitesi IoT ve Deep Learning topluluğunun ve Kırklareli Üniversitesi Yazılım bölümü ve Mühendislik öğrencilerinin de aramızda olması bizi mutlu etti. Farklı alanlardan bir çok kişi ile tanışma fırsatı bulduk.

Üniversitelerin mühendislik bölümlerindeki öğrencilere ve bölgemize daha fazla değer katabilmek için planladığımız ; React , Git, Bulut Teknolojileri, Json ve Api, Siber Güvenlik gibi eğitimlerimizden bahsettik.

Katılımcılar farklı eğitim fikirlerini de söylediler; Robotik, Yapay Zeka gibi alanlarda eğitimler düzenlenmesinin bölgeye değer katacağından bahsettiler. Bir yandan farklı yazılım dili ve geliştirme konuları üzerine farkındalık etkinlikleri birlikte düzenlememiz gerektiği savunulurken diğer yandan ise uzun soluklu tam öğretici dediğimiz minimum 3 aylık eğitimlerin de planlanabileceği aktarılacak bilgiyi tam anlamıyla uzun soluklu şekilde aktarmanın avantajlı olacağı dile getirildi.

Eğitim ve etkinliklerin yanında 6 aylık süreçte developer, ingilizce, pazarlama gibi grupların sürdürülebilir etkinlikler ve eğitimler düzenlemeleri ile çok daha fazla teknik bilgisi olan kitleye erişebileceğimizden ardından çok daha kolay bir şekilde bir araya gelip ürün geliştirmemiz gerektiğinden konuştuk. Günün sonunda Trakya’da farkındalığın yanında ürün geliştirip sınırlar ötesi insanların problemlerini bu ürünlerle çözebileceğimizi ve bu yöntemin de en az etkinlikler ve eğitimler kadar bizlere değer katacağından bahsettik.

Etkinlik bitiminde ; Limer’in düzenlediği Başarısızlık Hikayeleri ve Yatarımcı Sunumu etkinliğine katıldık.
Lüleburgaz Belediyesi‘ne toplantı için sağladığı desteklerden dolayı teşekkür ederiz.

Sizde yazılım, iş ve ürün geliştirme gibi alanlarla ilgileniyorsanız slack kanalımıza dahil olabilirsiniz.